Vykradeno

Vrátil jsem se včera večer po příjemném Silvestru na chatě v Jeseníkách, a našel vykradený dům…Zloději se dovnitř dostali oknem v mém bytě, jak zjistil policejní technik, na okno stačilo správným způsobem zatlačit a bylo to, a odnesli si můj počítač, nový LCD displej, pár drobných krámů kolem a několik kejsů s CD a DVD – filmy, hudba, ale hlavně zálohy dat. Vedle toho se tady ve firmě ztratil projektor a notebook, firemní počítače tu zůstaly.

Přišli jsme tak s Dosťou o veškerou rozdělanou hudbu, takových dobrých 15-20 tracků ve větší či menší míře rozpracovanosti. Svoje textové dokumenty do školy a podobně mám naštěstí zálohované online, s hudbou to tak snadné nebylo, a to co jsem měl zazálohované stejně bylo v obalech na CD, které vzali taky. Docela to ukazuje na někoho, kdo u mně někdy byl na návštěvě, takže bych se vlastně ani nedivil, kdyby se tohle k původci dostalo. Takže poslouchej, kamaráde. Počítač si nechej. To je mi jedno. Nechej si i ty krámy kolem, nefunkční minidisk a prastarý notebook. Klidně si nechej i ty DVD, určitě tam najdeš pár filmů, které by ti mohly rozšířit obzory. Stačilo by, kdybys mi vrátil jeden disk – ten s dokumenty, protože na něm jsou stovky hodin práce. Máš štěstí, že nejsem nijak zvlášť pomstychtivej. Na druhou stranu, občas se vyskytnou určité podvědomé proudy, které by se na tebe mohly soustředit, takže když tě teď začne pronásledovat kurevská smůla, vzpomeň si na mně a vra? ten disk. Na druhou stranu, je docela zajímavý pocit začínat nový kalendářní rok doslova s čistým štítem – už dlouho jsem nebyl v pozici, kdy vlastně nemám co ztratit, a je to fajn :)

A taky mi Dosťa za chvíli doveze kouzelného černého kocoura, který se k nám přidal na chatě a tvářil se, že s námi je odjakživa. Ještě bude sranda :)