• Logo 4

  To už tu Bio

  Pozvánek už moc nesdílím, málokdy někde hraju. Na tuto akci nicméně zvu pravidelně, protože stojí za návštěvu i lidem, které jinak ani psytrance party nezajímají.

  Read More →  

 • Nový rybník u Soběslavi - Jitka Erbenová - Wikimedia.org

  Český kulturní rybníček

  Posledně jsem zmínil, že kultura je jako studánka. Uvědomil jsem si pak, že to přirovnání vlastně úplně nesedí, a dovolil jsem si ho trochu přepracovat. Tohle je výsledek – zatím asi neúplný, předpokládám, že ten text se ještě bude měnit, mohly by se tu objevit […]

  Read More →  

 • http://atomicfrog83.deviantart.com/art/zen-fountain-206051468

  Nová doba – Reddit česky a Archetypal

  No vida vida, copak to tu máme… jeden delší textík říkáte? No, jestli nemáte čas a chuť číst, asi to tu rovnou zavřete. Jestli čas a chuť číst máte, ale ne zrovna teď, tak prostě jen začněte sledovat reddit česky (klidně na Facebooku) a mnou založenou […]

  Read More →  

 • Zážitky z fronty na Boom 2008

  U příležitosti nadcházejícího Boom Festivalu 2012 (kam se nechystáme, ale určitě to bude super) jsem z hlubin disku vydoloval starší zápisky, které jsem si udělal z ročníku 2008, ještě na původním místě, o tom, jak to vypadalo při příjezdu. Autem, kterým jsme jeli i v roce 2006 ve čtyřech narvaní až po střechu, nás tentokrát jelo pět, a ačkoliv to pro pasažéry kdovíjak pohodlné nebylo, cesta na divoko za pomoci Google Earth byla velice příjemná, protože se docela dobře hledaly místa na spaní i na koupání. No nic, kdo jedete, užijte si portugalské vedro, a kdo nejedete, třeba budete mít za dva roky další, tentokrát už postapokalyptickou šanci. 

  Read More →  

 • Tak co se vlastně děje, celé ty roky?

  Klasický doháněcí post. Jen v bodech – stručně a na přeskáčku:

  Read More →  

 • Pozvánky na letní akce

  Ve zkratce – na těchto akcích se letos budu najisto vyskytovat, protože tam budu hrát – většinou psytrance. Jinde se pravděpodobně vyskytovat nebudu, protože stejně jako jakákoliv rutina mně i psytrance party nudí, když je jich moc.

  Ještě se pravděpodobně budu vyskytovat na evropském Rainbow, ale to reklamu nepotřebuje.

  Pokud si tedy chcete o něčem popovídat nebo mi prostě něco sdělit, chyťte příležitost za pačesy, když mně někde uvidíte.

  Archa HX2012
  Archa HX2012 flyer
  Amébio
  Amébio flyer
  Peníkov
  Festival Peníkov flyer
  Cosmic Frog

  Read More →  

 • Alastair Reynolds – Šupiny

  Můj překlad psychedelické povídky anglického autora scifi Alastaira Reynoldse. Publikováno se svolením autora. Původně vyšlo jako podcast v The Guardian.

  Pokud narazíte na chyby, dejte mi prosím vědět.

  Read More →  

 • Kerray – Fruit Of The Gloom – psychedelic psytrance dj set

  Tohle už tu visí dlouho, ale viděli to jen lidé se zapnutou angličtinou. Zrovna jsem na to narazil, takže tady je česká verze.

  Hudba, vydávaná pod škatulkou psytrance, tedy psychedelic trance, dnes často není psychedelická ani v nejmenším, a množství balastu během let neustále narůstá. Práce psytrancového DJe je tímhletím se probírat, a rozpoznat a použít kusy, které jsou psychedelické a schopné navodit trance. Už dávno jsem se vykašlal na přístup „musím jít s dobou hrát nové tracky“, protože nehodlám pouštět jiným věci, které mně samotného nebaví. Naopak se rád probírám novějšími i staršími archívy, a vybírám a hraju především věci, které doopravdy vynikají a stojí za poslech. A když jsou starší než pár let, spousta lidí, kteří psytrance našli až v posledních letech, je vůbec ani nezažila.

  Tímto setem se prolínají nové i starší tracky, které svou hutností dokážou rozhýbat, s melodiemi, které zabaví mysl, a zároveň se na nich třpytí i dostatek smysluplných ozdob pro tranzem zaměřenou pozornost. Není určen ani tak pro zkušené harcovníky, pro které jsou tyhle kousky rutina, jako spíš pro lidi, kteří se k psytrancu dostali nedávno, nebo ho zatím neznají vůbec.

  kerray – fruit of the gloom dj set, 76m 33s, 320CBR MP3, 183.7 MB
  Samozřejmě, jestli se bude líbit, podělte se s okolím
  FLAC verze tady (524 MB, sfv).

  Playlist následuje.

  Read More →  

Page 1 of 1312345»10Last »